FK CRVENA ZVEZDA - MLADOST LUCANI (2:2) (1:1)

CRVENA ZVEZDA (4-4-2): Ranđelović, Anđelković, Tutorić, Gaj, Basta, Blažić, Milijaš, Koroman, Milovanović (kap.), Tričkovski i Jestrović.

MLADOST LUČANI: Mišić, Žunić, Petrović, Vasić (kap.), Đurđević, Useni, Prtenjak, Avramović, Mijatović, Marković, Grkajac.
Poslednje kolo ovog dela sezone se igra u lepim vremenskim uslovima.

Prvih pet minuta prolazi u odmeravanju snaga Crvene zvezde i Mladosti iz Lučana.

9. minut i prva prilika na meču, Jestrović je šutirao sa 10 metara s leve strane, ali golman Mladosti izbija loptu u korner.

U 11. minutu dobar solo prodor Tričkovskog po levoj strani, ušao je u kazneni prostor, ali nije uspeo na pravi način da proigra Jestrovića.

14. minut i 0:1. Prvi udarac ka golu Ranđelovića je završio u golu. Prtenjak je snažno šutnuo sa oko 30 metara i lopta je ušla u golu tik uz stativu.

GOL, 1:1! 19. minut, Blažić je primio loptu na levoj stani, pronašao je Milovanovića u sredini koji prolazi jednog igrača Mladosti i sa 25 metara u svom stilu šutira precizno po zemlji, pravo u donji desni ugao golmana Mišića.

25. minut, Koroman prolazi po desnoj strani, centrira i pronalazi Jestrovića, koji postiže pogodak glavom, ali iz ofsajda.

30. minut i velika prilika za Tričkovskog. Posle centaršuta Milijaša, lopta dolazi do našeg napadača, koji sa nekih pet metara šutira ka golu, ali loptu blokira jedan od igrača Mladosti i ona odlazi u korner.

Igra se uglavnom odvija na polovini Mladosti, ali nema ozbiljnijih prilka za pogodak.

36. minut i prva izmena u Crvenoj zvezdi, Jestrovića menja Barkos.

45. minut i tek druga ozbiljnija prilika za Mladost umalo da se završi pogodkom. Grkajac izlazi sam ispred Ranđelovića, ali lopta koju je uputio ka našem golu udara u prečku.
U nastavku prva izmena u ekipi Mladosti, umesto Vasića ulazi Rajković.

Poluvreme se završava rezultatom 1:1.

Drugo poluvreme počinje loše za Crvenu zvezdu.

47. minut i 1:2. Kontranap za Mladost, Useni ulazi u kazneni prostor i Anđelković ga ruši i dobija žuti karton. Prtenjak je siguran sa bele tačke i postiže svoj drugi pogodak na meču.

Zvezda kreće u ofanzivu, režaju se napadi ali bez većih šansi za izjednačenjem.

53. minut, još jedna ozbiljna prilika iz kontre za Mladost, ali je Ranđelović na pravom mestu.

55. minut i druga izmena u Crvenoj zvezdi, Burzanović menja Blažića.

57. minut, Burzanović je već u prvoj prilici, šutira sa leve strane, ali lopta prolazi pored gola.

60. minut, još jedna kontra Mladosti, do lopte dolazi rezervista Rajković, ali šutira preko gola.

61. minut, Basta prolazi po desnoj strani i pokušava da uposli Barkosa, ali je odbrana Mladosti na vreme reagovala i izbacila loptu u korner.

63. minut, slobodan udarac za Crvenu zvezdu na nekih 25 metara, ali je Milovanović zamalo neprecizan.

66. minut, Barkos posle kornera šutira na gol, ali Mišić ipak vrhovima prstiju izbija loptu.

68. minut, Koroman prolazi po levoj i centrira u kazneni prostor. Na drugoj stativi Basta hvata volej, ali lopta prolazi iznad prečke.

70. minut, žuti karton za Usenija zbog opstrukcije igre kao i Milovanović zbog prigovora.

U 77. minutu Ninkov menja Bastu na desnom boku.

82. minut, centaršut Anđelkovića i Mišić ispušta loptu koju Gaj vraća u kazneni prostor Mladosti. Barkos je najviši, ali glavom pogađa prečku.

84. minut i druga izmena u timu Mladosti. Jugović menja Mijatovića.

86. GOL, 2:2. Burzanović prima loptu u kaznenom prostoru, odlično se snalazi između dva igrača Mladosti i šutira ispod Mišića.

91. minut, poslednja izmena za Mladost. Usenija menja Mijailović.

Utakmica je završena rezultatom 2:2.

Delije su tokom cele utakmice snažno bodrile svoj klub, a Milovanović i drugovi su po završetku ostali na terenu da se zahvale da podršci.